Sveiki atvykę į Inregrra vartotojo vadovą. Šio vadovo tikslas yra detaliai supažindinti vartotojus su Inregrra sistemos funkcionalumais.

Pirmą kartą prisijungus prie savo asmeninės Integrra paskyros, jūs būsite automatiškai prijungti prie "Mano Integrra" asmeninės fizinio asmens paskyros, kurioje matote tik tuos dokumentus, kurie jums yra siunčiami kaip fiziniam asmeniui nepriklausančiam jokiai įmonės paskyrai. Norint prisijungti prie savo įmonės paskyros ir matyti bei valdyti jos dokumentus bei užduotis, turite viršutiniame kairiame kampe paspausti prie "Mano Integrra" rodyklės ikoną. Išsiskleidus visų jūsų paskyrai priskirtų įmonių sąrašui, pasirinkite norimą įmonę su kurios dokumentais dirbsite.
Jeigu nematote paieškoje tarp pasirinkimų specifinio registro dokumentų paieškai, ar negalite kurti dokumentų tame registre, greičiausiai nesate įtraukti į registro matomumo parametrus. Į šiuos parametrus jus gali įtraukti jūsų įmonės paskyros administratoriaus rolę turintis vartotojas. Matomumo teisių parametrai yra pasiekiami keliu Įmonės nustatymai - Informacija apie vartotojus - Vartotojai - prie norimo vartotojo sąraše spaudžiame žalią pieštuko ikoną - Registrų teisės - prie norimo registro pažymėjus varnelę parametre "Mato", jūs galėsite kurti dokumentus tame registre ir matyti kitus sukurtus tame registre dokumentus, prie kurių pagal jų parametrus galite prieiti; pažymėjus varnelę parametre "Ieško", jūs galėsite atlikti visų dokumentų paiešką tame registre ir peržiūrėti tuos dokumentus, kurie nėra įslaptinti.
Jei susiduriate su problema, jog sistema neveikia korektiškai, neleidžia atlikti veiksmų su dokumentais, ar neleidžia tvarkingai prisijungti prie paskyros, dažnas sprendimas būna naršyklės slapukų išvalymas. Tai galite atlikti naršyklėje paspaudus mygtukus CTRL, SHIFT ir DELETE ir pasirinkus šalinti tik slapukus (cookies), atlikti naršyklės išvalymą.
Norėdami nusistatyti, kokius informacinius pranešimus norite gauti iš Integrros į savo vartotojo el. pašto adresą, galite prisijungę prie savo paskyros viršutiniame dešiniajame kampe paspausti ant pasirinkimo "Nustatymai" ir sekcijoje "El. laiškų nustatymai" atsižymėti nenorimo tipo laiškus. Taip pat, jei nenorite gauti visiškai jokių pranešimų iš Integrros į savo el. pašto dėžutę, galite paspausti ant iškrentančiojo meniu ir pasirinkti opciją "Nesiųsti el. laiškų". Visus pakeitimus atlikus, reikia spausti mygtuką veiksmų stulpelyje "Išsaugoti". Jeigu išėjote iš darbo įmonėje, kurioje dirbote per Integrra su jos dokumentais, per savo asmeninius nustatymus, veiksmų stulpelyje, galite spustelti mygtuką "Palikti įmonę" ir suvedus savo paskyros slaptažodį, busite atjungti nuo priskirtos įmonės paskyros.
Norint sklandžiai dirbti su Integrra, patariame pasirinkti tinkamą interneto naršyklę savo darbo vietoje. Integrros sistemos palaikomos naršyklės yra Google Chrome, Microsoft Edge, Opera, Safari ir Mozilla Firefox. Taip pat turite nepamiršti visados atnaujinti savo naršyklės versiją į naujausio leidimo dėl saugumo atnaujinimų ir sklandaus sistemos veikimo. Internet Explorer naršyklė yra nepalaikoma darbui su Integrra.
Norint įslaptinti dokumentų turinį ir leisti prie jo prieiti tik pačio dokumento dalyviams, galite dokumento kūrimo metu pažymėti varnelę prie parametro "Riboto naudojimo žymė". Šis parametras leis peržiūrėti dokumento turinį tik nurodytiems jo siuntėjams, gavėjams, rengėjui ir tuo metu pasirašantiems ar vizuojantiems vartotojams. Įslaptinimas yra vykdomas sistemos viduje, todėl dokumento su aktyvuotu šiuo parametru pasirašyti ar susipažinti išoriniams fiziniams ar juridinams asmenims nusiųsti negalėsite.
Jei turite daug dokumentų ant savo darbastalio, kurie yra tos pačios būsenos ir laukia identiško veiksmo atlikimo, atsidarius vieną iš tų dokumentų, galite pasižymėti jog identiškas veiksmas bus atliekamas per tokios pačios būsenos dokumentus po patvirtinimo mygtuko paspaudimo. Šis funkcionalumas veikia su vizavimo, vidinio pasirašymo, atlikimo ir susipažinimo veiksmais. Pasirašant dokumentą sertifikuotu el. parašu, šis funkcionalumas neleis vienu metu pasirašyti daugelio dokumentų dėl el. parašo formavimo reikalavimų.
Integrroje pasirašyti dokumentus su sertifikuotu el. parašu galima ir pasinaudojant Smart-ID programėle. Jei pasirašyti su šia programėle nepavyksta, būtinai patikrinkite, ar jūsų programėlės paskyros lygis yra Smart-ID kvalifikuotas elektroninis parašas. Tai galite atlikti atsidarę programėlę savo telefone, paspaudę viršutiniame kairiame kampe trijų brukšnelių ikoną bei pasirinkę "Naudotojo informacija" skiltį. Jei paskyros lygis yra rodomas Smart-ID Basic, tokiu atveju teks pakelti Smart-ID programėlės kvalifikacijos lygmenį. Daugiau informacijos apie Smart-ID programėlės paskyros lygio keitimą rasite šioje nuorodoje:  https://www.smart-id.com/lt/pagalba/duk/smart-id-atnaujinimas/smart-id-basic-paskyros-naujinimas/
Vidinis parašas - tai yra nekvalifikuotas arba kitaip vadinamas pažangusis elektroninis parašas, formuojamas tik Integrra programinės įrangos. Pagal elektroninių dokumentų valdymo taisyklių 5.6 punktą, yra nurodoma, jog „Įstaigos vadovas ar kitas jo įgaliotas asmuo (toliau – vadovas): nustato, kuriuos trumpai saugomus ir neperduodamus kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims įstaigos veiklos elektroninius dokumentus galima pasirašyti teisinę galią turinčiu elektroniniu parašu, kuris nėra kvalifikuotas elektroninis parašas.“ Pagal tai įmonės direktorius įsakymu, galite patvirtinti, jog tam tikrus dokumentų tipus (trumpalaikio saugojimo, tokie kaip: personalo įsakymai, personalo prašymai ir pan.) galima pasirašyti nekvalifikuotu elektroniniu parašu, kurį įgyvendintų sistemoje mygtuko "Pasirašyti" paspaudimas ir į dokumento kortelę įrašytų pasirašymo faktą. Šis parašas gali būti naudojamas pasirašyti tokius dokumentus kaip protokolai, direktoriaus įsakymai, akcininko sprendimai, įgaliojimai, personalo dokumentai: prašymai dėl atleidimo, priėmimo į darbą, atostogų prašymai, NPD prašymai; buhalteriniai: kuro aktai, reprezentacinių išlaidų aktai, svečių vaišinimo aktai. Kvalifikuotas elektroninis parašas yra formuojamas pagal visus LR įstatymuose nurodytus standartus ir reikalauja asmens autentifikavimo per el. parašą palaikančias technologijas tokias kaip Mparašas, suteikiamas jūsų mobilaus ryšio tiekėjo, kvalifikuoto lygmens Smart-ID programėlės jūsų telefone bei Lustine kortele arba USB laikmena, kuri yra išduodama registro centro el. parašo autentifikavimui. Šio tipo parašas yra skirtas pasirašyti visus siunčiamus dokumentus arba vidinius dokumentus, kuriuos pasirašo dvi ar daugiau šalių.
Jei nerandate į jūsų kilusius klausimus atsakymų šiame sistemos vartotojo vadove, ar susiduriate su sistemos nesklandumais, visada galite kreiptis į Integrra pagalbos tarnybą el. paštu pagalba@idamas.lt. Jei tai yra konsultacinio pobūdžio klausimas, galite jį pateikti per Integrra tituliniame puslapyje apatiniame dešiniame kampe esančią pagalbos platformą.